سعیدی:رابطه مردم سیستان و بلوچستان با رهبری ناگسستنی است! / مهمترین مطالبه مردم از رهبر انقلاب محاکمه شفاف و عادلانه عاملین و آمرین اتفاقات اخیر در این استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی میارجل نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبر انقلاب نشان خواهد داد که رابطه این مردم با امام امت ناگسستنی است و اجازه نخواهند داد که بیگانگان از مشکلات و گلایه‌های به‌وجودآمده سوءاستفاده کنند.

 

معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: رهبر انقلاب با توجه به حضورشان بین مردم سیستان و بلوچستان و زندگی کردن با این مردم معادلات این استان را به‌خوبی می‌شناسند و می‌دانند، ازاین‌رو تعابیری که رهبر انقلاب درباره مردم سیستان و بلوچستان دارند و داشتند هیچ کس چنین تعابیری را به این شکل درباره مردم این استان نداشته است.

 

وی افزود: در سفری که نمایندگان رهبر انقلاب به سیستان و بلوچستان داشتند پیام رهبری را درباره اتفاقات سال گذشته این استان رساندند که این اتفاقات قلب رهبری را به‌درد آورده است و همچنین اجحاف بزرگی در حق مردم این استان شده است.

 

نماینده مردم چابهار در مجلس با ابراز اینکه اتفاقات سال گذشته مانع پیشرفت طرح‌های توسعه‌ای در سیستان و بلوچستان شد، گفت: متأسفانه هنوز مصوبات سفر نمایندگان مقام معظم رهبری به استان ـ که در جهت التیام خاطر خانواده‌های شهدای حادثه زاهدان بود ـ اجرایی نشده است، ازاین‌رو در چنین شرایطی دیدار مردم با رهبر انقلاب قطعاً می‌تواند باعث آرامش خاطر مردم شود.

 

سعیدی تصریح کرد: قطعاً رهنمودها و تسلی خاطر رهبر انقلاب می‌تواند مانع از گسترش شکاف به‌وجودآمده شود و باعث التیام این شکاف می‌شود، همچنین با توجه به مشکلات آب سیستان و بلوچستان و اشراف کاملی که ایشان به این استان دارند قطعاً توصیه‌هایی در جهت حل این مشکل به مسئولان خواهند داشت تا تصمیمات درست و مهمی برای این مشکل در دولت گرفته شود.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان سیستان و بلوچستان در دیدار فردا حضور خواهند داشت، اضافه کرد: مهمترین مطالبه مردم سیستان و بلوچستان از رهبر انقلاب محاکمه شفاف و عادلانه عاملین و آمرین اتفاقات اخیر در این استان است.