چندی قبل وقتی مولانا عبدالحمید از آزادی برخی از زندانیان حوادث بعد از جمعه خونین زاهدان خبر دادند.......

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل، چندی قبل وقتی مولانا عبدالحمید از آزادی برخی از زندانیان حوادث بعد از جمعه خونین زاهدان خبر دادند، شاید چندان خوشبینانه نبود که از آغاز یک مسیر جدید در پرونده‌ جمعه خونین زاهدان سخن گفته شود. 

اما اینک بیانیه جدید شورای تامین سیستان و بلوچستان درباره حادثه خونین جمعه زاهدان این گمانه زنی را بیشتر تقویت کرده است.در این بیانیه نشانه‌های از توجه به بخشی از مطالبات مردم بلوچ دیده می شود. مهمترین نکته این است که در  بیانیه شورای تامین به صراحت به کشته شدن نمازگزاران بی گناه اشاره شده است. این واژه زمانی اهمیت آن معلوم می شود که بدانیم از جدی ترین مطالبات و پیگیری های صورت گرفته شده خواص بلوچ در روزهای گذشته اثبات بی‌گناه بودن نمازگران بوده است.

این اتفاق مهم در حالی صورت می گیرد که پیش از این برخی عناصر خارج نشین روش مولانا عبدالحمید و دیگر خواص موثر بلوچ را در پیگیری قانونی و مدنی پرونده جمعه خونین زاهدان از اساس بی ثمر و بی فایده می دانستند.

در روزگاری که برخی خارج نشینان و برخی افراطیون داخلی مرکز نشین، تلاش کردند که مطالبات مدنی و مصلحانه علما و خواص بلوچستان را ضدامنیتی و حتی تجزیه طلبانه معرفی کنند،. کسب این موفقیت برای احقاق حق نمازگزاران بلوچ یک اتفاق قابل تامل محسوب می‌شود.