دو دانش آموز مریم و رقیه 8 و 6 ساله به همراه معلم فداکارشان یاسمین هوت در روستای سلوربازار بخش پلان جهت بازی کودکانه به هوتگ رفته بودند، با غرق شدن در هوتگ آسمانی شدند. عدم فنس کشی هوتگ موجب این فاجعه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ هوتگ دشتیاری باز قربانی گرفت. این فاجعه بارها و بارها تکرار می شود. در این خصوص خبرنگار میارجل با بخشدار بخش پلان به گفت و گو می پردازد.
بخشدار بخش پلان در بارۀ رخداد این حادثه گفت:حوالی ساعت ده صبح امروز مادری به اتفاق فرزندانش برای تفریح به هوتک روستای سولوربازار یکی از روستاهای منطقه شهرستان از توابع دشتیاری می رود. جهت شستن دست وصورت دچار لیز خوردگی می شوند که موجب غرق شدن آنها می شود.
مهرداد آرام افزود: یاسمین هوت، معلم فداکار این روستا برای نجات غرق شدگان دل به آب می زند ومادر و یکی از فرزندان را نجات می دهد و مجددا جهت نجات دو نفر دیگر وارد آب می شود که متاسفانه نفس کم می آورد و خودش نیز غرق می شود. 
وی ادامه داد: مریم ورقیه دو دختر 6 و 8 ساله به همراه آموزگار روستا یاسمین هوت جان خود را از دست می دهند.
بخشدار پلان با اشاره به اینکه روستا از آب لوله کشی سالم و بهداشتی برخوردار است، تصریح کرد: این روستا 100خانوار با جمعیت 340 نفری در 5 کیلومتری پلان قراردارد.
به گفته وی  بیشتر هوتک های عمومی فنس کشی شده اند ولی بعضی از هوتک های شخصی   که خود صاحب هوتگ موظف به فنس کشی می باشد در این خصوص اهمال کاری کرده اند. در روستاهای دیگر تمامی دهیاران را مکلف کردیم که این کار را انجام بدهند.

گزارش از عبدالقادر شیخ زاده