ندیم هاشم نیا با انتشار این فیلم یادداشتی نیز در اینباره نوشته است:

پایگاه اطلاع رسانی میار جل؛ ندیم هاشم نیا طی یادداشتی نوشته است: این کلیپ را یکی از دوستان برایم ارسال کرده که به اشتراک میزارم.
اینجا سرزمین درد هاست دشتیاری است اره ما اسطوره و نخبه زیاد داریم و در همسایگی مرز پاکستان زندگی می کنیم خطراتی مثل اعتیاد و رجوع به سمت مواد خیلی از جوانان را درگیر کرده است.
این خواهر بزرگوارم در مورد اعتیاد انشاء نوشته است که با بغض به زبان رسمی کشورم می خواند.
وقتی اشتغال نباشد از بی کاری جوانان زیادی به دام اعتیاد گرفتار می شوند.
من با تقسیم استان کاری ندارم اصلا به من هیچ ربطی ندارد و نظر من خبرنگار و نمیدانم لیدر فوق لیسانسی را تقسیمات کشوری نمی پرسد و بجای اظهار نظر و دخالت سعی کنیم موضوعات دیگری را بررسی و حل کنیم.
از برادران امنیتی و بخصوص کسانی که در ستاد مبارزه با مواد مخدر خدمت می کنند و دغدغه شون این است که جامعه به سمت اعتیاد نرود این کلیپ ۳۰ثانیه دختر بلوچ را گوش دهید به دور از احساس خواهشمندم در دشتیاری کسانی که مواد فروشی می کنند لطفا جمع کنید آینده فرزندان این دیار به خطر افتاده است.
من حرفم با کسانی است که خدمت گزار این جامعه هستند نظام جمهوری اسلامی ایران به ما و شما اعتماد کرده صندلی داده، تریبون داده تا به ایران خدمت کنیم اگر دست تون می رسد اگر واقعا حرف های این دختر بلوچ رو ما و شما تاثیر گذاشته است دست به کار شویم همکاری کنیم اگر روستای مواد فروشی است به ستاد مبارزه با مواد مخدر گزارش دهید این مخبری نیست،نان بری نیست جامعه ما به سمت می رود که آینده فرزندان ما خراب می شود.
گناه دختری که با بغض چنین انشاء ی می خواند و آرزو دارد پلیس شود تمام مواد فروشی ها را جمع کند چیست؟ خیلی درد آور است.
خواهش می کنم هرکسی که این پست را می بیند همکاری کنید از فرماندار محترم دشتیاری، از بخشداران باهوکلات و بخش مرکزی می خواهم هرچی سریع تر این موضوع را پیگیری کنند.
در حق کودکان خود ظلم نکنیم روز قیامت همه ی ما و شما مسئول هستیم.