سارا خوشخوی از فعالین زن بلوچ به یک حاشیه سیاسی در مرام معارفه استاندار جدید سیستان و بلوچستان پرداخته است.

به گزارش گروه فضای مجازی پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل؛ سارا خوشخوی از فعالین سیاسی بلوچ در یادداشتی نوشته است: استاندار جديد سيستان و بلوچستان در حالى امروز معرفى شد كه علاوه بر حضور کمرنگ زنان در جلسه، عدم حضور احزاب و زنان در لیست سخنرانان پرسش برانگيز بود!؟

برگزاركنندگان در پاسخ به منتقدين اعلام مى كنند سین برنامه با هماهنگی دفتر ریاست جمهوری بسته شده است، اما واقعيت آن است كه این نوع رفتار با زنان و فعالین سیاسی اجتماعی بازتابی از نگاه دولت به دو قشر مهم جامعه است.

در حاليكه در اين نشست و در ساير تريبونهاى اينچنينى سخنرانان اعم از دولتى و مجلسى از توسعه استان سخن مى گويند، اما با چنين چينشى، اين پرسش پيش مى آيد كه جايگاه زنان و فعالین سیاسی اجتماعی که شاكله ى كنش ها و قوام دولت ها و توسعه ى جامعه هستند، در كجاى دولت آقای رییسی قرار دارد؟! آيادعوت از زنان و فعالين سياسى حتى در حد پر كردن ويترين اين نشست نمي توانست پيامى مثبت از دولت سيزدهم به اين قشر مخابره كند؟

به نظر مى رسد دولت خود را بى نياز از اين گروههاى مرجع مى داند كه اين امر امتياز منفى براى دولت جديد در استان سيستان و بلوچستان است.