قطعی تلفن خطوط ثابت، همراه و اینترنت در شهرستان فنوج علاوه بر نارضایتی مردم موجب شده بسیاری از کارهای مردم به علت قطعی تلفن و اینترنت با مشکل عدیده ای مواجه شود؛ یک عضو منتخب شورای شهر می‌گوید: انتظار می‌رود دادستان شهر به عنوان مدعی‌المعلوم ورود کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل؛ نرگس داودی اولین منتخب زن شورای اسلامی شهر فنوج در گفت وگو با خبرنگار میار جل اظهار داشت: زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی از ضروری‌ترین نیازهای هر جامعه و منطقه به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر و به ویژه پس از شیوع ویروس منحوس کرونا به دلیل استفاده بیشتر از فناوری‌های نوین اهمیت بیشتری پیدا کرده است. 

وی افزود: تداوم قطعی تلفن خطوط ثابت، همراه و اینترنت در شهرستان فنوج علاوه بر نارضایتی مردم موجب شده بسیاری از کارهای مردم به علت قطعی تلفن و اینترنت با مشکل مواجه شود.

داودی ادامه داد: امروزه تلفن و اینترنت به یک جزء جدا نشدنی زندگی تبدیل شده کار و امور کسب درآمد عده بی شماری از مردم به این وسیله ارتباطی وابسته است قطعی مکرر تلفن و عدم رسیدگی به موقع در جهت برطرف کردن این مشکل، مشکلات فراوانی را در بین مشترکین ایجاد کرده است.

منتخب مردم شهر فنوج خاطرنشان کرد: مردم برای تسهیل، رفاه و آرامش بیشتر در زندگی خود را به وسایل ارتباطی مجهز کرده‌اند اما نارضایتی به دلیل قطع مکرر تلفن ثابت و اختلالات شبکه مخابراتی در آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت، این شهروندان را با معضل جدی مواجه کرده، اثرات منفی بر اذهان مردم مرکز شهر و شهرستان گذاشته و باعث کلافگی مردم شده است به طوری که در چند سال اخیر هر ماه شاهد قطعی شبکه ارتباطی در شهرستان فنوج هستیم و در طول چندماه گذشته شاهد قطعی چندین باره خطوط ارتباطی در فنوج هستیم بطوریکه ارتباط مردم با سایر مناطق کاملاً قطع بوده است و با توجه به ادامه یافتن آن احساس می‌کنیم مشکل مخابراتی شهرستان فنوج برای مسئولان مخابرات شهرستان و استان و وزارت ارتباطات اهمیت چندانی ندارد که به‌صورت جدی به آن ورود نمی‌کنند.

 داوودی یادآور شد؛گرچه تاکنون این قطعی‌ها هرازگاهی در شهرستان‌های مجاور اتفاق افتاده اما بعد ساعاتی مجدد شاهد وصل ارتباط بودیم، اما در فنوج‌ گاها به بیش از ۴۸ ساعت طول میکشد حتی از شهروندان از طرف مسوولین استانی نیز عذرخواهی نشده است و این قطعی ارتباط منجر به بروز ضررهای مادی و معنوی به بسیاری از افراد شده است.

وی در پایان گفت : هر چند اطمینانی به عدم تکرار این روند در آینده نیست، از دادستان عمومی شهرستان تقاضا می‌شود به عنوان مدعی العموم، در صورت تکرار این جریان سریالی در جهت صیانت از حقوق عامه و دفاع از حقوق مشروع شهروندان، به موضوع ورود کرده‌ و ضمن پیگیری این موضوع از مسوولین مربوطه درخواست شود تا ضمن اعلام علت دقیق قطعی‌ها، تمهیدات لازم در جهت پیشگیری از تکرار مجدد آن را در آینده انجام دهند که در این شرایط و روزهای پر استرس کرونایی که موج هندی آن استان و شهرستان و کشور نگران آن است شهروندان برای اطلاع یافتن از وضعیت بیماران، اطلاعیه‌ها، هشدارهای بهداشتی و... انتظار می‌رود مخابرات کمی سرعت عمل برای رفع مشکل و اقدامات لازم برای پیشگیری از به‌وجود آمدن چنین مشکلاتی را در دستور کار خود قرار دهد.