خانم مه بی بی درخش بانوی فرهنگی بلوچی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، در یکی از روستاهای ایرانشهر ، همه روزه بساط کتاب و کتاب خوانی را برای علاقمندان فراهم کرده است .تیم خبری بانوان و زنان پایگاه اطلاع‌رسانی میارجل گفت‌وگویی با او ترتیب داده که از نظر می‌گذرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ این بانوی بلوچ که مادر سه فرزند هم است، دارای 14 سال سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش است و می‌گوید از زمان‌های خیلی دور همیشه دوست داشته که بتواند خدمات ارزشمندی  را به هم نوعان خود ارائه دهد و در این مسیر به سمت کتاب و کتاب خوانی تمایل پیدا کرده است.

وی می گوید: از دوران بچگی به کتاب علاقه داشته است و تا زمانی هم که به استخدام آموزش و پرورش در آمده سعی کرده است که  در همه حالت از کتاب و کتابخوانی غافل نشود و حتی دوران مدرسه اش نیز به عنوان کتابدار در مدرسه فعالیت داشته است.

مه بی بی درخش می گوید: در تمام دوران زندگی‌ کتاب بیشترین نقش و تاثیر را در زندگی من داشته است؛ آنچه را که نیز تا کنون به دست آورده‌ام مدیون فعالیت‌های خود در این عرصه هستم. این بانوی بلوچ علاوه بر درک عمیق اهمیت کتاب به دانش آموزان خود توانسته است فرزندان و همسر خود را نیز با این فرهنگ  آشنا کند.

 

 

گزارش از اسرا ناصری