گام مهم این است که کلیه آسیب دیدگان این حادثه شناسایی و از طرف خانواده داغدیدگان و مجروحین؛ برخی از وکلا و حقوق دان با تجربه بلوچ به صورت داوطلب وکالت آنها را قبول کرده و مسیر قانونی را برای پیگیری شکایت آنها باز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل، حادثه تلخ سراوان، این روزها بلوچستان را غمگین کرده است. حادثه ای که مقامات مسئول گفته اند حداقل دو کشته و چند زخمی روی دست خانواده های بلوچ گذاشته است.

مولانا عبدالحمید، امام جمعه محبوب بلوچستان مثل همیشه در  راستای اعتدال و آرامش جامعه؛ طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حادثه تاکید کرده‌اند که خانواده‌های جانباختگان و مردم آرام باشند و از طریق قانون شکایت خود را پیگیری کنند. ایشان در بیانیه خود تاکید دارند که پیگیری از طریق شکایت قانونی سبب جلوگیری از سوءاستفاده فرصت طلبان خواهد شد.

به نظر می رسد این موضع به حق و درست، مسیری است که اینک نخبگان بلوچستان و به خصوص افرادی که در حوزه حقوق و وکالت تسلط دارند، آن را باید طی کنند.

گام مهم این است که کلیه آسیب دیدگان این حادثه شناسایی و از طرف خانواده داغدیدگان و مجروحین؛ برخی از وکلای و حقوق دان با تجربه بلوچ به صورت داوطلب وکالت آنها را قبول کرده و مسیر قانونی را برای پیگیری شکایت آنها باز کنند.

ورود خودجوش وکلا و حقوق دانان داوطب بلوچ در وهله اول کمک به خانواده های داغدیده بلوچستان هست و در وهله دوم مسیر گرفتن حق را در چشم اندازی روشن‌تری قرار خواهد داد و سوم نیز اینکه بالاخره زمان آن رسیده است که در چنین حوادثی از ظرفیت قانون هم برای بلوچستان استفاده بهینه‌تری داشته باشیم و چهارم  نیز همانطور که مولانا عبدالحمید تاکید کردند، از این طریق جلو سواستفاده فرصت طلبان و کسانی که می خواهند تصویری دیگر از بلوچستان بسازند، را خواهیم گرفت.

*هیات تحریریه میارجل