وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه در شهر جدید تیس مردم بومی منطقه اسکان داده می‌شوند، گفت:مسائل اجتماعی جزو لاینکف توسعه سواحل مکران است و ما حتما توسعه محلی_ملی را در دستور کار داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل؛ محمد اسلامی در حاشیه سفر معاون اول رئیس جمهور به چابهار در گفت‌وگو با خبرنگاران و در پاسخ به پرسش میار جل مبنی بر اینکه آیا توسعه محلی_ ملی در طرح راهبردی سواحل مکران دیده شده یا نه اظهار داشت: طرح توسعه سواحل مکران یک برنامه سراسری برای توسعه یک منطقه از کشور است و تا پیش از این چنین طرح منسجم و ملی برای توسعه یک منطقه کشور سابقه نداشته است.

وی افزود: همه مسائل اجتماعی و زیست محیطی در این طرح دیده شده و چند قطب کشنده اقتصادی هم در بتواند موجبات شکوفایی منطقه را رقم بزند تعریف شده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بخش مهمی از ظرفیت شهر جدید تیس برای اسکان مردم بومی منطقه در نظر گرفته شده است و ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای توسعه و اسکان در این طرح هم دیده شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های کلان اقتصادی هم بندر چابهار درحال حاضر با ظرفیت 10 میلیون تن درحال بهره‌برداری است و راه آهن چابهار هم با 300 میلیون یورو منابع صندوق توسعه ملی با سرعت در حال کار است و امیدواریم در تا پایان همین دولت بخش مهمی از کار انجام شود.

منصور کریمدادی