• روایتی از مدرسه‌ای ۵۰ ساله در چند قدمی نگین شرق مکرانچهارشنبه 5 مهر 1402

  مدرسه تیس کوپان؛
  روایتی از مدرسه‌ای ۵۰ ساله در چند قدمی نگین شرق مکران

  امسال نیز صدای زنگ ماه مهر مدرسهٔ استقلال روستای طیس‌کوپان چابهار با چاشنی فرسودگی مدرسه نواخته شد. یک سال پیش شاید فرسودگی و کهنگی این مدرسه شناخته شده نبود، اما پس از ورود رسانهٔ میارجل و معرفی این مدرسه تمام نگاه ها به سمت این مدرسه معطوف شد. اما جای سوال است با وجود بازدید جمع کثیری از مسئولین استانی و کشوری از این مدرسه هنوز ستون هایی که ۱۰ سال پیش کلنگش زده شد، جان نگرفته اند. و دانش آموزان مدرسهٔ استقلال باز زیر همان سقف های در حال ریزش ۵۰ ساله اش سال تحصیلی جدیدشان را آغاز کرده اند.
 • روایتی از مدرسه‌ای ۵۰ ساله در چند قدمی نگین شرق مکرانچهارشنبه 5 مهر 1402

  مدرسه تیس کوپان؛
  روایتی از مدرسه‌ای ۵۰ ساله در چند قدمی نگین شرق مکران

  امسال نیز صدای زنگ ماه مهر مدرسهٔ استقلال روستای طیس‌کوپان چابهار با چاشنی فرسودگی مدرسه نواخته شد. یک سال پیش شاید فرسودگی و کهنگی این مدرسه شناخته شده نبود، اما پس از ورود رسانهٔ میارجل و معرفی این مدرسه تمام نگاه ها به سمت این مدرسه معطوف شد. اما جای سوال است با وجود بازدید جمع کثیری از مسئولین استانی و کشوری از این مدرسه هنوز ستون هایی که ۱۰ سال پیش کلنگش زده شد، جان نگرفته اند. و دانش آموزان مدرسهٔ استقلال باز زیر همان سقف های در حال ریزش ۵۰ ساله اش سال تحصیلی جدیدشان را آغاز کرده اند.

 • آخرین اخبار بلوچستان
   صلح و سازش طوایف شیهکی و شه بخش با حضور مولانا عبدالحمیدجمعه 31 شهریور 1402
   صلح و سازش:

   صلح و سازش طوایف شیهکی و شه بخش با حضور مولانا عبدالحمید

   با حضور جمع کثیری از سران طوایف ، معتمدان ، و روحانیون دو طایفه شیهکی و شه بخش ، با حضور شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید و با میزبانی مسجد مکی ، بر سالها اختلاف و درگیری و کدورت این دو طایفه پایان داده شد.

   صف های طویل بنزین در ایرانشهر به روایت تصویرپنجشنبه 30 شهریور 1402
   گزارش تصویری؛

   صف های طویل بنزین در ایرانشهر به روایت تصویر

   19 کشته و زحمی در حادثه مرگبار جاده ایپنجشنبه 30 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   19 کشته و زحمی در حادثه مرگبار جاده ای

   بر اثر برخورد شاخ به شاخ دو‌ دستگاه خودروی پراید در محور نیکشهر به چابهار ، چهار نفر از هموطنان فوت و تعداد ی نیز مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند . این حادثه به علت بی احتیاطی یکی از رانندگان صورت گرفته است .

   صف‌های طولانی بنزین در ایرانشهر و بی توجهی مسئولانچهارشنبه 29 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   صف‌های طولانی بنزین در ایرانشهر و بی توجهی مسئولان

   نبود نظارت صحیح در جایگاه سوخت بنت باعث شده تا مردم ساعت ها برای بنزین انتظار بکشند در بنت فقط یک جایگاه سوخت وجود دارد که با ۲نازل سوخت گیری انجام شود به گفته مردم دلیل بوجود آمدن این صف های کمبود سوخت جایگاه برمیگردد.

   تصویر جالب هوش مصنوعی از حضور رونالدو در زاهدانچهارشنبه 29 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   تصویر جالب هوش مصنوعی از حضور رونالدو در زاهدان

   از هوش مصنوعی خواستیم که تصور خودش را از حضور رونالدو ابر ستاره فوتبال جهان در زاهدان را به دنیای امروز ارائه کند که این تصویر زیبا را ارائه داد . نظر شما در این خصوص چیست ؟ کامنت..

   جان باختن یک نفر در اثر انفجار گاز در زاهدانچهارشنبه 29 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   جان باختن یک نفر در اثر انفجار گاز در زاهدان

   در پی حادثه انفجار گاز در یکی از خیابان های سطح شهر زاهدانمتاسفانه یک نفر بر اثر شدت جراحات وارد شده جان خود را از دست داد . در این حادثه یک منزل مسکونی نیز تخریب شد.

   آغاز برداشت چین دوم حنا در بلوچستانسه شنبه 28 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   آغاز برداشت چین دوم حنا در بلوچستان

   اردشیر شهرکی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت چین دوم حنا از سطح ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی این استان آغاز شد. شهرستان‌های دلگان، ایرانشهر و بمپور* در جنوب بلوچستان با داشتن آب‌وهوای مساعد و خاک حاصلخیز از محدود مناطقی در کشور است که محصول حنا در آن هر سال سه چین برداشت می‌شود. از هر هکتار به طور متوسط ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم حنا برداشت می‌شود و امسال در مجموع سه چین؛ ۱۶ هزار و ۱۷۳ تن از این محصول برداشت و به بازارهای مصرف عرضه خواهد شد.

   یک مطالبه با چندین پاراگراف محمدرضا دوستکامسه شنبه 28 شهریور 1402
   محمدرضا دوستکام؛

   یک مطالبه با چندین پاراگراف محمدرضا دوستکام

   امنیت سنگ زیربناى حیات فرد و جامعه است و پیش شرط هر گونه توسعه و رشد و رفاه و ارتقاى مادى و معنوى به حساب مى آیدکه قسمت عمده تامین آن به عهده قانون است تا ذره ای از امنیت مردم و جامعه به مخاطره نیفتد و اما بعددوم امنیت بر می گردد به شهروندان که در قبال جامعه نیز مسوول هستند و متاسفانه امروزه شاهد برخی از قانون گریزیها و ناهنجاریها هستیم منجمله سلب آسایش و آرامش شهروندان که نمونه آن استفاده از سلاح در مراسمات عروسی و یا درگیری طایفه ای و نزاع دست جمعی که به نوعی می تواند نگاه مردمان دیگر نقاط کشور را نسبت به ما تغیر دهد و یا اگر قرار است سرمایه گذاری صورت گیرد تا زمینه...

   ۴ روز مانده تا آغاز سال تحصیلی جدیدسه شنبه 28 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   ۴ روز مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید

   بروشکی مدیر کل آ و پ استان؛ پیش بینی می‌شود امسال قریب 49 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل شوند که کار تربیت این دانش آموز را 49 هزار معلم بر عهده خواهد داشت.

   ۴ روز مانده تا آغاز سال تحصیلی جدیدسه شنبه 28 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   ۴ روز مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید

   بروشکی مدیر کل آ و پ استان؛ پیش بینی می‌شود امسال قریب 49 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل شوند که کار تربیت این دانش آموز را ۴۹هزار معلم بر عهده خواهد داشت.

   تسهیلات گازکشی در ایرانشهر۲۰میلیون شدسه شنبه 28 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   تسهیلات گازکشی در ایرانشهر۲۰میلیون شد

   پرداخت تسهیلات به متقاضیان گازکشی در ایرانشهر ٢٠ میلیون تومان شد. رئیس اداره گاز ایرانشهر گفت: با پیگیریهای صورت گرفته سقف پرداخت تسهیلات به متقاضیان واحدهای مسکونی در این شهرستان از ١٠ میلیون تومان به ٢٠ میلیون تومان افزایش یافته است. مبارکی افزود: در سطح شهر ایرانشهر ١۴ هزار علمک گاز نصب شده که ۴ هزار و ۵۰۰ علمک بلااستفاده می‌باشد. وی بیان کرد: در حال حاضر ١٧ هزار مشترک شهری و ٢ هزار و ۵۰۰ مشترک روستای از نعمت گاز طبیعی در ایرانشهر برخوردار هستند.

   برگزاری آموزش صنایع دستی در شهرستان فنوجسه شنبه 28 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   برگزاری آموزش صنایع دستی در شهرستان فنوج

   مسئول میراث فرهنگی در گفتگو با خبرنگار فنوج اظهار داشت: این کلاسها در دو رده سنی زیر ۱۸سال برای آموزش سفال و بالای ۱۸سال برای آموزش سوزندوزی بہ مدت دو ھفتہ در محل اداره میراث فرھنگی، گردشگری و صنایع دستی در حال برگزاری می باشد.

   شهرستان تفتان قطب تولید عسل در سیستان و بلوچستانسه شنبه 28 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   شهرستان تفتان قطب تولید عسل در سیستان و بلوچستان

   مدیر جهاد کشاورزی تفتان گفت :با توجه به شرایط اقلیمی و تنوع گیاهی، بهره برداران پیشرو در این شهرستان با تلاش مستمر و مدیریت زنبورداری در کنار انجام فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری ،سالیانه ۱۶ تن عسل طبیعی و با کیفیت تولید و روانه بازار مصرف می کنند.

   اعطای ۲۷۵سری جهیزیه به نو عروسان قصرقندیسه شنبه 28 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   اعطای ۲۷۵سری جهیزیه به نو عروسان قصرقندی

   اهدای 275 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد در قصرقند به همت کمیته امداد قصرقند 275 سری جهیزیه شامل یخچال، تلویزیون ، جاروبرقی ، ماشین لباسشویی، اجاق گاز ، با اعتبار بیش از 8 میلیارد و 250 میلیون تومان به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهداء شد. فرماندار قصرقند در حاشیه توزیع این تعداد جهیزیه گفت: لوازمی که امروزه عنوان جهیزیه به این نوعروسان اهدا شد شامل یخچال تلویزیون جاروبرقی ماشین لباسشویی و اجاق گاز است که ارزش هر سری جهیزیه 30میایون تومان می باشد

   گلایه مردم حسین‌آباد از بنیاد مسکنسه شنبه 28 شهریور 1402
   حسین‌آباد؛

   گلایه مردم حسین‌آباد از بنیاد مسکن

   حسین آبادمحله ایی ازتوابع بخش بنت شهرستان نیکشهر که مردم آن بامشکلات زیادی دست وپنجه نرم میکنندوبیشترین گلایه آنها ازبنیادمسکن میباشد.

   چه کسی پیشنهاد عبور خط لوله متانول از داخل شهر چابهار را داده است؟سه شنبه 28 شهریور 1402
   کلاف سردرگم خط لوله متانول؛

   چه کسی پیشنهاد عبور خط لوله متانول از داخل شهر چابهار را داده است؟

   در این ویدیو توضیحاتی در خصوص مسیرهای پیشنهادی خط لوله متانول توسط کارشناس پتروشیمی ارائه می‌شود. اعضای شورای شهر، شهردار و فرماندار وقت شهر چابهار در تعیین مسیر عبوری از وسط شهر چه نقشی داشته اند؟ پاسخ شهرداری و اعضای شورای شهر فعلی چابهار را برای روشن شدن بیشتر موضوع در روزهای آتی منتشر خواهیم کرد.

   توزیع لوازم التحریربین کودکان محروم فنوجدوشنبه 27 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   توزیع لوازم التحریربین کودکان محروم فنوج

   مسئول موسسه خیریه بنیاد کودک از توزیع هزار بسته لوازم التحریر بین کودکان محروم و دانش آموزان نیازمند شهرستان فنوج خبر داد و گفت: کمک به سایر دانش آموزان نیازمند با هدف جلوگیری از ترک تحصیل آنان از دیگر اقدامات موسسه خیریه بنیاد کودک فنوج است.

   برداشت برنج ۳۰هتکار از اراضی شهرستان فنوجدوشنبه 27 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   برداشت برنج ۳۰هتکار از اراضی شهرستان فنوج

   مدیر جهاد کشاورزی از آغاز برداشت برنج سی هکتار از اراضی این شهرستان با برداشت چمپا از نوع زود رس آن خبر داد.

   مبارک قاضی ، شاعر بزرگ و نام آور عصر حاضر زبان و ادبیات بلوچیدوشنبه 27 شهریور 1402
   مبارک قاضی؛

   مبارک قاضی ، شاعر بزرگ و نام آور عصر حاضر زبان و ادبیات بلوچی

   آسمان بلوچستان بار دیگر ستاره‌ای نورانی را از دست داد که سال‌ها بر تارک ادبیات و زبان مردم بلوچ درخشیده بود.

   مبارک قاضی شاعر نامدار و سرشناس بلوچ در گذشتیکشنبه 26 شهریور 1402
   شاعر نامدار بلوچ؛

   مبارک قاضی شاعر نامدار و سرشناس بلوچ در گذشت

   بامداد امروز شنبه، ٢۵ شهریور ماه ۱۴۰۲، مبارک کازی (مبارک قاضی)، شاعر بزرگ زبان و ادبیات بلوچی که شب گذشته مهمان بابو عالم در ناحیه سنگانی سر شهر تربت در شرق بلوچستان بود، در خانه وی درگذشت.

   ارزش سهام عدالت چقدر است؟یکشنبه 26 شهریور 1402
   سهام عدالت؛

   ارزش سهام عدالت چقدر است؟

   افرادی که ارزش اولیه سهام عدالت آن‌ها ۵۳۲ هزار تومان است در پایان معاملات هفته گذشته ارزش سهام عدالتشان حدود ۱۱ میلیون تومان است. ارزش برگه یک میلیون تومانی سهام عدالت نیز در پایان هفته گذشته حدود ۲۱ میلیون تومان رسیده است

   هشدار افزایش شمار مبتلایان به بیماری مالاریا در استانپنجشنبه 23 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   هشدار افزایش شمار مبتلایان به بیماری مالاریا در استان

   هشدار در خصوص افزایش شمار مبتلایان به بیماری مالاریا در سیستان و بلوچستان

   آغاز برداشت آنار از باغات خاشپنجشنبه 23 شهریور 1402
   عکس نوشت؛

   آغاز برداشت آنار از باغات خاش

   خاشی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: همه ساله از اواسط شهریور تا پایان آبان ماه، برداشت انار از باغات خاش را شاهد هستیم.۶۰۰ هکتار از باغات خاش به کشت انار اختصاص دارد که ۴۵۰ هکتار آن در دهستان سنگان و ۱۵۰ هکتار در سایر شهر و دهستان ها وجود دارد .

   تصویری زیبا از فوران گل افشان دهستان تنک شهرستان کنارکپنجشنبه 23 شهریور 1402
   فوران گل افشان کنارک؛

   تصویری زیبا از فوران گل افشان دهستان تنک شهرستان کنارک

   بازدید تیم میارجل از بازار میوه کنارک همراه با معاون جهاد کشاورزی شهرستانپنجشنبه 23 شهریور 1402
   بازدید میارجل و مسئول 1؛

   بازدید تیم میارجل از بازار میوه کنارک همراه با معاون جهاد کشاورزی شهرستان

   در سری جدید برنامهٔ «بازدید میدانی تیم میارجل همراه با مسئولین» برای بررسی وضعیت قیمت میوه در میوه‌فروشی‌های کنارک، تیم میارجل همراه با معاون جهاد کشاورزی این شهرستان از بازار میوه بازدید کرد. گفتنی است در شهرستان کنارک میدان میوه و تره بار وجود ندارد و میوه‌ها مستقیم از شیراز به مغازه‌داران این شهرستان تحویل داده می‌شود.

  پیشنهاد سردبیرآرشیو
  اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو برای محرومیت زدایی سیستان و بلوچستانیکشنبه 14 اسفند 1401

  گردش در فضای مجازی بلوچستان؛
  اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو برای محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان

  با پیشنهاد دکتر درخشان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو برای محرومیت زدایی با اولویت سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شد.

  روایتی از شهر محمدي يا باغ شهر کوچک در سراوانیکشنبه 29 آبان 1401

  گردش در فضای مجازی بلوچستان؛
  روایتی از شهر محمدي يا باغ شهر کوچک در سراوان

  شهر محمدي يا باغ شهر کوچک در بخش مرکزي شهرستان سراوان است که با همکاري مردم و شهرداري اين شهر را به نام شهر پاک معرفي کرده اند.

  سعیدی: چرا نحوه برخورد با معترضان سیستان و بلوچستان متفاوت است؟+فیلمیکشنبه 15 آبان 1401

  پرونده جمعه خونین زاهدان/10
  سعیدی: چرا نحوه برخورد با معترضان سیستان و بلوچستان متفاوت است؟+فیلم

  معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس در موضوع اتفاقاتی که اخیرا در استان افتاده به ایراد سخن پرداخت و از نحوه برخوردمسئولان و نیروهای نظامی با مردم معترض سیستان و بلوچستان گلایه مند بود.

  روایتی از مدرسه‌ای ۵۰ ساله در چند قدمی نگین شرق مکرانچهارشنبه 5 مهر 1402
  مدرسه تیس کوپان؛

  روایتی از مدرسه‌ای ۵۰ ساله در چند قدمی نگین شرق مکران

  امسال نیز صدای زنگ ماه مهر مدرسهٔ استقلال روستای طیس‌کوپان چابهار با چاشنی فرسودگی مدرسه نواخته شد. یک سال پیش شاید فرسودگی و کهنگی این مدرسه شناخته شده نبود، اما پس از ورود رسانهٔ میارجل و معرفی این مدرسه تمام نگاه ها به سمت این مدرسه معطوف شد. اما جای سوال است با وجود بازدید جمع کثیری از مسئولین استانی و کشوری از این مدرسه هنوز ستون هایی که ۱۰ سال پیش کلنگش زده شد، جان نگرفته اند. و دانش آموزان مدرسهٔ استقلال باز زیر همان سقف های در حال ریزش ۵۰ ساله اش سال تحصیلی جدیدشان را آغاز کرده اند.

  به کسب سهمیه المپیک فکر میکردمچهارشنبه 5 مهر 1402
  عکس نوشت؛

  به کسب سهمیه المپیک فکر میکردم

  دانیال شه‌بخش پس از شکست مقابل حریف نامدار و قدرتمند چینی و حذف از بازی های آسیایی هانگژو چین، گفت من به مدال اینجا و کسب سهمیه المپیک فکر می کردم اما نشد؛ من هم چیزی کم نگذاشتم.

  دانیال شه بخش در اولین مبارزه شکست خوردچهارشنبه 5 مهر 1402
  عکس نوشت؛

  دانیال شه بخش در اولین مبارزه شکست خورد

  دانیال شه‌بخش دارنده تنها مدال جهانی بوکس ایران، در نخستین مبارزه خود در وزن ۵۷ کیلوگرم به مصاف «لیو پینگ» از چین رفت که مبارزه را به حریف واگذار کرد.

  ازسرگیری روابط ایران و عربستان و تاثیر آن در منطقه/ میارجل بررسی می کندپنجشنبه 24 فروردین 1402
  بولتن بیست و یکم میارجل؛

  ازسرگیری روابط ایران و عربستان و تاثیر آن در منطقه/ میارجل بررسی می کند

  در این شماره از بولتن میارجل به سراغ مسئله از سرگیری روابط ایران و عربستان رفته ایم و مسئله را با کارشناس بلوچ مورد بررسی قرار داده ایم.

  فیلم| مولوی نهنگی ازمسلمانان تقاضای حمایت فلسطینیان را داردپنجشنبه 24 فروردین 1402
  قدس آرمان همه انسان ها؛

  فیلم| مولوی نهنگی ازمسلمانان تقاضای حمایت فلسطینیان را دارد

  مولوی نهنگی عالم اهل سنت زرآبادی در گفتگو با میارجل اظهار داشت: تمام مسلمانان جهان در روز قدس به حمایت از مردم مظلوم فلسطین به پا خیزند.

  فیلم| چرا روز قدس برای مسلمانان مهم استپنجشنبه 24 فروردین 1402
  روایت بلوچی از واقعیت فلسطین؛

  فیلم| چرا روز قدس برای مسلمانان مهم است

  روایت میارجل به مناسبت روز قدس تقدیم شما مخاطبان گرامی می شود، در این ویدئو خبرنگار بلوچ ما به زبان مادری اش درباره فلسطین و روز قدس گفته است.

  آیا کم کردن سهمیه سوخت راه حل مناسبی برای کاهش صفهای طویل است؟چهارشنبه 28 تیر 1402
  صف های بنزین در چابهار؛

  آیا کم کردن سهمیه سوخت راه حل مناسبی برای کاهش صفهای طویل است؟

  مسئولان در ادامۀ تصمیمات خود مبنی بر کاهش صف های طویل بنزین اخیرا اقدام به کم کردن سهمیه سوخت جایگاه داران کرده است؛ این اقدام نه تنها طول صف ها را کاهش نداده، بلکه شاهد صف های بیشتری در سطح شهر چابهار و دیگر شهرهای سیستان و بلوچستان هستیم.

  محور قصرقند به تلنگ آرزویی ده سالهیکشنبه 25 تیر 1402
  محور رها شده در قصرقند؛

  محور قصرقند به تلنگ آرزویی ده ساله

  محور  مواصلاتی قصرقند به تلنگ  پس از گذشت یک دهه از شروع ساخت آن هنوز در پیج و خم  مشکلات مانده و به اتمام نرسیده است.

  آغاز اولین برداشت میگوی پرورشی در سال 1402 از سایت مجتمع شهید صنعتی گواتر دشتیاریچهارشنبه 21 تیر 1402
  روایت ویدئویی میارجل؛

  آغاز اولین برداشت میگوی پرورشی در سال 1402 از سایت مجتمع شهید صنعتی گواتر دشتیاری

  برداشت میگوی پرورشی در سال 1402 از سایت مجتمع شهید صنعتی پرورش میگو گواتر در شهرستان مرزی ساحلی دشتیاری آغاز شد.

  تهدید برخی از گروه های مسلح به ایجاد نا امنی در استانسه شنبه 31 مرداد 1402
  تهدید گروهک‌ها؛

  تهدید برخی از گروه های مسلح به ایجاد نا امنی در استان

  به دنبال برخی از اتفاقات روزهای اخیر در استان ازجمله بازداشت مولوی نقشبندی، برخی گروه‌های مسلح با انتشار بیانیه‌‌های تهدیدآمیز واکنش‌هایی نشان داده‌اند که خلاف توصیه‌های مولانا عبدالحمید و نتیجه آن قطعا به نفع مردم نخواهد بود. برخی از این گروه ها که عمدتا در خارج از مرزهای کشور فعالیت دارند ، بدون توجه به دیدگاه و سخنان شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید مبنی بر مخالفت با هر گونه تهدید و خشونت ، اقدام به انتشار بیانیه هایی می کنند که هیچ گونه منفعتی برای جامعه و استان نخواهد داشت.

  پیش ثبت نام نهایی ۸۵نفر در حوزه انتخابیه چابهارسه شنبه 24 مرداد 1402
  انتخابات؛

  پیش ثبت نام نهایی ۸۵نفر در حوزه انتخابیه چابهار

  بنا به اعلام رییس ستاد انتخابات شهرستان چابهار تعداد هشتاد و پنج نفر داوطلب حضور در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه پیش ثبت نام کرده اند.

  افزایش مشارکت در پیش نام مجلس در استانسه شنبه 24 مرداد 1402
  ستاد انتخابات کشور؛

  افزایش مشارکت در پیش نام مجلس در استان

  بنا به اعلام رییس ستاد انتخابات شهرستان چابهار تعداد هشتاد و پنج نفر داوطلب حضور در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه پیش ثبت نام کرده اند.

  حضور فعال بانوان بلوچ در رشد و توسعه جامعهپنجشنبه 15 تیر 1402
  بانوان فعال بلوچ؛

  حضور فعال بانوان بلوچ در رشد و توسعه جامعه

  زنان بلوچ با حضور در فعالیت های اجتماعی همگام و دوشادوش با مردان جهت رشد و توسعه جامعه گام برمی دارند؛ این قشر فعال در عرصه های مختلف اجتماعی و فرهنگی توانمندی های خودشان را ثابت کرده اند.

  بانوی فعال ایرانشهری: فرهنگ غنی و مستعد بلوچستان را با ساخت «دهتوک» معرفی می‌کنمجمعه 19 خرداد 1402
  گپ‌وگفت با بانوی فعال ایرانشهری؛

  بانوی فعال ایرانشهری: فرهنگ غنی و مستعد بلوچستان را با ساخت «دهتوک» معرفی می‌کنم

  با وجود فرهنگ غنی و مستعد در بلوچستان ما هیچ‌ وقت نتوانسته‌ایم عروسک (دهتوک) مشخصی را به نمایندگی از بلوچستان خودمان به دیگران معرفی کنیم. عروسک‌های بومی و محلی بسیارند و در بیشتر مراجع تحقیقی، فقط به نام چند عروسک که بیشتر مخصوص نمایش‌گردانی است به آن اشاره می‌شود.

  یک بانوی فعال بلوچ از نقش پر رنگ زنان بلوچ در جامعه می‌گویدیکشنبه 17 اردیبهشت 1402
  گفتگو با بانوی فعال بلوچ؛

  یک بانوی فعال بلوچ از نقش پر رنگ زنان بلوچ در جامعه می‌گوید

  فاطمه دانش از جمله بانوان فعال بلوچی است که علاوه بر پذیرفتن نقش مادر و همسری در خارج از محیط خانواده، مسئولیت هایی در جایگاه های مشخص جامعه را پذیرفته است.

  آیا ساحل نشينان بلوچستان از طرح عظیم انتقال آب دریای عمان به شرق کشور بهره مند خواهند شدیکشنبه 5 شهریور 1402
  روایت ویدئوی میارجل

  آیا ساحل نشينان بلوچستان از طرح عظیم انتقال آب دریای عمان به شرق کشور بهره مند خواهند شد

  بزرگترین طرح توسعه ای کشور در سیستان وبلوچستان در حال انجام است انتقال آب دریای عمان به شرق کشور از جمله طرح عظیم آبی است که می تواند تنش آبی در کشور را رفع کند.

  سامانه بارشی جدید از شنبه وارد کشور می شودچهارشنبه 25 مرداد 1402
  خبر هواشناسی؛

  سامانه بارشی جدید از شنبه وارد کشور می شود

  بنا به اعلام سازمان هواشناسی کشور سامانه بارشی جدید از شنبه هفته آینده وارد کشور می شود و مناطقی از کشور را در بر خواهد گرفت، در استان ما زابل و‌ شمال استان درگیر طوفان و‌گردخاک خواهند بود

  اقامه نماز جمعه در شهر مرزی آشارجمعه 6 مرداد 1402
  نماز جمعه آشار؛

  اقامه نماز جمعه در شهر مرزی آشار

  نماز جمعه 6 مرداد مصادف با ۱۰ محرم الحرام در شهر مرزی آشار با حضور مردم متدین آشار برگزار شد. مولوی عبدالغفار کریمزایی امام جمعه شهر مرزی آشار در خطبه های نماز جمعه به هدف قیام امام حسین ( ع ) و واقعه عاشورا اشاره کرد.

  فیلم| شعری در مدح بزرگداشت روز معلم و جایگاه اودوشنبه 11 اردیبهشت 1402
  به مناسبت روز معلم؛

  فیلم| شعری در مدح بزرگداشت روز معلم و جایگاه او

  خبرنگار میارجل بمناسبت روز معلم شعر بلوچی می سراید که طی ویدئوی زیر از سمع و نظرشما مخاطبان گرامی میارجل می گذرد.

  فیلم| آنچه در دورهمی شاعران بلوچ در کزور سرباز گذشتدوشنبه 11 اردیبهشت 1402
  گردهمایی شاعران زبان بلوچی؛

  فیلم| آنچه در دورهمی شاعران بلوچ در کزور سرباز گذشت

  این گردهمایی با حضور شاعران بزرگ بلوچستان همچون جناب آقای غلام حیدر قبا، عبدالحمید ایران نژاد، ایوب ایران نژاد و دکتر محمود زهی برجان هوت حسن هوتمحمد پهره ای به میزبانی استاد عابد آسکانی روستای اشکستگ منطقه کزور شهرستان سرباز برگزار شد.

  درباره موسیقی بلوچی چه می دانیم؟چهارشنبه 6 اردیبهشت 1402
  موسیقی در بلوچستان؛

  درباره موسیقی بلوچی چه می دانیم؟

  موسیقی بلوچستان همچون فرهنگ آن غنی و پر بار است و مردم بلوچ نیز همانند دیگر مردم جهان دارای موسیقی‌های خاصی هستند که هر کدام در انجام نوعی فعالیت با ادوات خاصی زده می‌شود، موسیقی با روح و زندگی مردم بلوچ پیوند خورده است که در مراسمات شادی و غم از آن بهره می برند.

  در جریان بلوچستان

  در جریان بلوچستان

  دروهمی‌های میارجل

  من_بلوچم_جدایی_طلب_نیستم