مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در ۶ ماهه امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار صنایع دستی از سیستان و بلوچستان صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل، جلسه موانع و مشکلات فروش صنایع دستی در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق کشور برگزار شد. 

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار داشت: مشکلات فروش محصولات صنایع دستی صنعتگران باید حل شود و نباید اجازه دهیم تا عده ای صنایع دستی استان را با قیمت اندک خریداری کنند و در جاهای دیگر به قیمت گزاف به فروش برسانند. 

علیرضا جلالزایی افزود: در ۶ ماهه امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار صنایع دستی از سیستان و بلوچستان صادر شده است. 

این مسئول ادامه داد: ایجاد نمایشگاه های مختلف در تهران و حضور صنعتگران در این نمایشگاه ها موجب می شود تا محصولات صنایع دستی به صورت مستقیم توسط صنعتگران بفروش برسد و دست دلالان تا حدودی کوتاه شود. 

وی گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی که قرار است اواخر امسال در استان سیستان و بلوچستان برگزار شود، با محتوای بیشتری به صورت مشترک با نمایشگاه ایل آفرید برگزار می شود.

جلالزایی بیان کرد: با توجه به اینکه قرار است نمایشگاه سراسری صنایع دستی امسال در محل جدید نمایشگاه های بین المللی برگزار شود، پیش بینی می شود این نمایشگاه باشکوه بیشتری برگزار شود و فروش بیشتر محصولات صنایع دستی را به دنبال داشته باشد.