اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از طرح‌های آبخیزداری و منابع طبیعی، طرح‌های کشاورزی وارد شهرستان قصرقند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از طرح‌های آبخیزداری و منابع طبیعی، طرح‌های کشاورزی وارد شهرستان قصرقند شدند.

 نماینده حوزه انتخابیه چابهار در جریان این سفر  گفت:  در سفر قبل اعضای کمیسون به جنوب بلوچستان  قرار بود اعتباراتی در جهت مرمت و بازسازی قنوات  اختصاص یابد که بخشی از آن تامین شده . و امیدواریم بخشی دیگر برای احیای قنوات شهرستان های قصرقند و نیکشهر اختصاص یابد.
 معین الدین سعیدی افزود : مشکلات کم آبی در روستاهای شهرستان قصرقند در جریان این سفر بررسی و تصمیم گیری خواهد شد...
وی گفت : متاسفانه بیش از 95درصد از اراضی آبا و اجدادی مردم در بلوچستان  ملی شده است که امیدوارم با حضور مسئولان منابع طبیعی بخشی ازاین اراضی به مانند پلاک پلان و پیرسهراب به مردم معترض بخش تلنگ و قصرقند  واگذار شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری قصرقند گفت:   اجرای طرح های آبخیز داری و مهار آب های روان در بلوچستان  در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

عسگری افزود : در سفر قبل اعضای کمیسیون در زمینه های کشاورزی و آب و منابع طبیعی مصوباتی داشتیم که برای پیگیری مصوبات سفر قبل از این طرح ها بازدید میدانی داشتیم که خوشبختانه اتفاقات خوبی افتاده است.

گفتنی است در جریان این سفر استاندار سیستان وبلوچستان، نماینده مردم چابهاردر مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی این گروه را همراهی کردند.

 

گزارش از: امان الله عزیزی