پس از8 ماه بلاتکلیفی مدیر منطقه آزاد چابهار منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ پس از گذشت 8 ماه از ‌برکناری مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد ‌چابهار صبح امروز طی مراسمی امیر مقدم، به‌عنوان مدیر عامل جدید سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار معرفی شد.

سعید محمد مشاور رئیس جمهور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در این مراسم گفت: در اواخر سال گذشته بندر چابهار در در حوزه سازمان منطقه آزاد، دچار یک شوک مدیریتی شد ‌که متاسفانه‌ با مشکلات زیادی روبرو شد.

وی افزود: طی این مدت با همکاری دستگاههای امنیتی و ‌نظارتی و با همکاری مسولین محلی استانی این‌ شرایط مدیریت شد  تا روند پروژه های عمرانی و تفاهم نامه ها متوقف نشود.

محمد‌گفت: با معرفی مدیر عامل ‌جدید، تمامی اموارات اداری این سازمان به روال قبل باز خواهد گشت و تمامی فعالیت ها متناسب با شرایط حال حاضر کشور و‌پیمان شانگهای برای توسعه منطقه پیش خواهد رفت.

دبیر شورای عالی کشور در خصوص الحاق شهر چابهار به سازمان منطقه آزاد، افزود: طبق قانون ماده 65 احکام تمامی ادارات دولتی واقع در بندر، باید زیر نظر رئیس سازمان منطقه آزاد فعالیت کنند و رئیس جمهور هم در این زمینه تاکید‌ ویژه ای دارد تا هر چه ‌زودتر این روند تسهیل و الحاق شود.

در این مراسم نیز از نصرالله ابراهیمی به عنوان مسئول اداره منطقه آزاد چابهار که به مدت 8 ماه متصدی این پست بود تجلیل به‌عمل آمد.

الحاق شهر چابهار و نقطه منفصل مرز بین‌المللی ریمدان به منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار در سال های اخیر این منطقه از اهمیت ویژه ای در بین مناطق آزاد کشور برخوردار است و نیازمند  توسعه همه جانبه اقتصادی با نگاه فراملی دارد.

 

 

منصور کریمدادی