بالگرد اورژانس هوایی چابهار برای نجات جان جوان ۲۲ ساله چابهاری که از یک تصادف حادثه دیده بود به مرکز درمانی زاهدان اعزام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ انتقال بیمار حادثه دیده و درخواست بیمارستان امام علی (ع) چابهار از پایگاه اورژانس هوایی جهت انتقال بیمار کاهش سطح هوشیاری بدنبال تصادف و ترومای وسیع اندام تحتانی ، اسیب عروقی و جراحت شدید ، پس از هماهنگی های لازم با بالگرد اورژانس هوایی چابهار جهت دریافت خدمات تخصصی و انتقال بیمار به بیمارستان خاتم زاهدان در آسمان استان پهناور سیستان و بلوچستان به پرواز درآمد.

عرفان ساده مسئول پایگاه اورژانس هوایی چابهار در گفت وگو با خبرنگار میارجل اظهار داشت: بالگرد اورژانس هوایی چابهار مستقر در شهرستان کنارک از اواخر فروردین ماه سالجاری فعالیت خود را آغاز کرده و با امداد رسانی به مصدومان و بیماران نیازمند باعث افزایش رضایت مردم و کاهش امار مرگ و میر و تسریع در خدمات فوریت های پزشکی شده است.

وی گفت: با تلاش های صورت گرفته و تاکید موکد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر زیرساخت های لازم  جهت امداد هوایی و ایجاد پد بالگرد در حال آماده سازی است و بالگرد اورژانس هوایی چابهار تا شعاع ۱۵۰کیلومتری دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر را پوشش میدهد .

ساده یاداور شد:در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه  با تلفات بالا، بیماران سکته قلبی ،مغزی،سوختگی های شدید و مادران باردار که امکان انتقال زمینی انها فراهم نیست یا وقوع فوریت در مسیر های صعب العبور و مناطق کوهستانی میتوان با استفاده از بالگرد اورژانس هوایی در کمترین زمان ممکن خدمات رسانی به مردم عزیز را انجام داد.

 

منصور کریمدادی