محمدجواد صادقی فعال رسانه ای پیشکسوت بلوچ، بهمن ماه سال گذشته پس از طی دوره سخت چند ساله بیماری ناشی از تصادف، فوت کرد، میارجل با برگزاری یادواره ای برای مرحوم در عصر امروز، یاد این عزیز از دست رفته را بار دیگر گرامی می‌دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ مرحوم محمدجواد صادقی فعال رسانه ای شناخته شده بین اهالی قلم و مظبوعاتی ها بود که اگر چه خود از دل بلوچستان و محرومیت ها برخواسته بود اما هیچ گاه دست از تلاش برای مردمان مهربان سرزمینش نکشید.

صادقی بیماری اش ناشی از تصادفی که سال 90 داشت اما با پشتکار مثال زدنی هیچگاه از حرکت باز نایستاد و با روحیه ای قوی تر از گذشته، قلم خود را به جریان در آورد و با طنز شیوای خود هم  لبخندی به لبان مردمان سرزمینش آورد و هم اینکه اجازه نداد در نبرد سختی که زندگی علیه اش راه انداخته بود، شکست بخورد.

یادداشت زیر نیز درباره این عزیز از دست رفته توسط سعیدعلی بزرگزاده پزشک و طنز نویس، همکار، دوست و یار قدیمی مرحوم نگاشته شده است که از نظر محترم مخاطبان میارجل می گذرد.

«جواد صادق قلمی که خیلی زود به  پرواز درامد

در سال های ۸۱طنزی بر عملکرد دکتر صالحی مدیر عامل وقت سازمان منطقه آزاد چابهار نگاشتم که با سعه صدر ایشان در هفته نامه سازمان چاپ شد و با تشویق ایشان برای نوشتن طنز برای سایر همکاران همراه شد، این طنز ها بدون نام از طریق زنده یاد جواد صادقی چاپ می شد که خود خاطرات شیرین فراوانی دارد. با استقبال مخاطبان  افرادی در سکوت خبری من  این طنز ها را به خود منسوب می کردند اما  ترکش این طنز ها متوجه جواد عزیز می شد که خود داستان های مفصلی دارد و گاهی او جوابیه ای در رد ادعای چوپانان دروغ گوی این عرصه می نگاشت.

در گذر ایام به ناگاه در روزگاری نامهربان دیوی بدسگال با تعبیر جاده غیر استاندارد پاهای جواد را قلم و او را ویلچر نشین کرد.اما این قلم علی رغم روزهای جانفرسا و جانکاه، درد و آلام، با رنج و ریش درون خویش تا آخرین جوهره ذات وجودی در کالبد نحیف خود شیواتر و با پختگی بیشتر ادامه داد گویی قلم او قلمه یافته و جوانه زده است. به مناسبت موضوعی طنزی از خودش نوشتم با لبی خندان آن را برای نشر در فضای مجازی عرضه کرد، او در این ایام مسائل اجتماعی وسیاسی را با زاویه دیدی متفاوت طرح و تکثیر داد. به امید جوانه زدن قلم هایی صادق و جوادگونه 


 روحش شاد ویادش گرامی»

در ویدئوی تهیه شده توسط این مجموعه نیز همراه ما باشید تا ببینیم جواد صادقی ملقب به گل آقای بلوچستان که بود و چه کرد.