مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: به زودی فیلمبرداری «لیپار» به عنوان نخستین فیلم سیستان و بلوچستان که توسط یک کارگردان بومی ساخته می‌شود، آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری میارجل از زاهدان، حسین مسگرانی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به زودی فیلمبرداری «لیپار» به عنوان نخستین فیلم سیستان و بلوچستان که توسط یک کارگردان بومی ساخته می‌شود، آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: مردادماه امسال نشست‌های مشترکی که با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استان در بنیاد سینمایی فارابی برای تولید فیلم‌های سینمایی با رویکرد صحیح به این منطقه برگزار و طرح اولیه فیلمنامه «لیپار» به این بنیاد ارائه شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: با بررسی‌های تیم طراحی فیلمنامه بنیاد سینمایی فارابی، فیلمنامه مورد تائید گرفت و بنیادسینمایی فارابی مشارکت خود را در ساخت فیلم اعلام کرد.

وی ادامه داد: در مراحل نگارش فیلمنامه و چه در مراحل ساخت نگاه متفاوتی از استان سیستان و بلوچستان و مردمانش ارائه شده است.

مسگرانی با اشاره به این که تاکنون فیلمی که به چهره اصلی زیست‌بوم سیستان و بلوچستان و مهمان‌‌نوازی، تاریخ، جغرافیا و شاخصه‌های اجتماعی این استان بپردازد ساخته نشده به موانع این امر اشاره کرد و گفت: بخشی از این ماجرا به فقدان شناخت بر می‌گردد و بخشی به نبود تحقیق و این مسأله باعث شده تا چهره اصلی این استان دیده نشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در فیلم لیپار توان و حضور بازیگران مطرح سینمای ایران و یکی از عوامل و تکنسین‌های فنی استان سیستان و بلوچستان برای انتقال تجربه به کار گرفته خواهدشد.

وی خاطرنشان کرد: فیلم سینمایی «لیپار» به تهیه کنندگی سپهر سیفی و کانون ایران نوین و مشارکت بنیاد سینمایی فارابی به محض جذب مابقی سرمایه تولید فیلم که در صورت حمایت از سوی مسئولان استان مراحل فیلمبرداری خود را به سرعت آغاز خواهد کرد و تلاش می‌شود تا فیلم برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده شود.