روزانه هزاران نفر در مسیر ترانزیتی چابهار-نوبندیان رفت و آمد می‌کنند؛ نوبندیان به نوعی قطب اقتصاد روستایی بلوچستان است و هزاران نفر برای خرید و کار به آنجا می‌رود، با این حال جاده‌اش پایین‌ترین استانداردها را دارد و علائم راهنمایی و رانندگی دست و درمان هم ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ ترافیک جاده‌ای در مسیر چابهار به نوبندیان صدای راننده گان را در آورده است. خبرنگار میارجل گزارش میدانی درباره این جاده گرفته که ترافیک امان مردم را برده است.جاده نوبندیان به چابهار بدون علایم و خط کشی، عدم حفاظ پل‌ها، و نبود دید کافی در شب، موجب تصادفات گسترده و وحشتناکی تاکنون شده است. 

تعدادی از رانندگان منطقه دل خوشی از جاده ندارند و عبور و مرور ماشین های سنگین خطرات را بیشتر کرده است؛ ماشین‌های سنگین از جکیگور بار سیمان خام می‌زنند و با کشتی ها به چین می برند.

یکی از رانندگان خط چابهار به نوبندیان گفت: متاسفانه جاده وضعیت مناسبی ندارد، جاده شانه ندارد و کامیون‌ها هیچ مقرارت راهنما و رانندگی را رعایت نمی کنند و بارها کشته داده‌ایم. اگر نمی توانند جاده را دو بانده کنند حداقل خط کشی‌ها را مشخص کنند تا شب راننده بدانند خط جاده کجاست؟

 

محمدندیم هاشم‌نیا