این روزها، نخلکاران قصرقندی در حال برداشت خرمای هلیله(به زبان بلوچی هلیله) هستند که با برداشت آن فصل هامین در قصرقند به پایان می رسد. خبرنگار میار جل به یکی از این نخلستان‌ها رفته و روایتی گرفته از نفس‌های آخر هامین که از نظر می‌گذرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل؛ خبرنگار میارجل به نخلستان های قصرقند رفته و از کشاورزان و بهره برداران در باره این نوع خرما پرسیده است.مدیر جهاد کشاورزی قصرقند می گوید: کار برداشت خرمای هلیله(هلینه) از سطح۲۲۰هکتار از نخیلات این شهرستان از اواخر شهریور ماه آغاز شده و تا پایان مهرماه ادامه دارد. عبدالناصر رییسی افزود: سطح زیر کشت نخیلات در قصرقند  بیش از ۲۴۰۰ هکتار است که ۲۲۰ هکتار آن به رقم هلیله اختصاص دارد.شهرستان قصرقند بیش از ۳۰ رقم خرما وجود دارد که مهمترین رقم های آن مضافتی، هلیله، کتومی، نگال، وش کونگ، و آبو هستند.

مدیر جهاد کشاورزی قصرقند خاطر نشان کرد: خرمای هلیله علاوه بر تازه خوری و فرآوری در کارگاه‌های خانگی به استان‌های داخلی و کشور‌های حوزه خلیج فارس صادر می‎‌‌شود. 20 کارگاه فرآوری خرما در شهرستان قصرقند فعالیت دارد و 500 نفر در این کارگاه‌ها  مشغول به کار هستند.

 

امان الله عزیزی