واحد بخش ایزدپناه می گوید: ظرفیت های بالقوه در جای جای بلوچستان نشان از توانمندی و خودباوری در تمامی عرصه به ویژه در بخش صنعت و معدن دارد و می شود با به کارگیری نیروی انسانی ماهر جوامع محلی را خودکفا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ واحدبخش ایزدپناه یکی از کارآفرینان نمونه بلوچستان است که بیش 2 دهه به کار ساخت راه و ساختمان مشغول بکار است. وی در گفت و گو با خبرنگار میارجل می گویند: کارم را با دو کمپرسی آغاز کردم و همین مسیر را ادامه دادم شاید ابتدای کارم با مشکلاتی رو به رو شدم اما کارم را راها نکردم و با تمام انرژی ادامه دادم. 

ایزدپناه در ادامه افزود: پشتوانه مالی آنچنانی هم نداشتم اما کارم را دوست داشتم و به نوعی می‌شود گفت مشارکت در توسعه زیرساخت‌های منطقه را ادامه دادم تا اینکه بفکر تأسیس شرکت راه و ساختمان افتادم.

این کارآفرین بلوچ تصریح کرد: خیلی از مردم در آن موقع که بنده شرکت ثبت کردم تمایلی به همچنین کارهایی نداشتند چون سرمایه‌گذاری زمان بر بود و شاید مدت‌ها طول می کشید تا کاری که انجام دادید مطالبات را دریافت کنید و این کار برای بعضی از سرمایه گذاران بومی زیاد خوشایند نبود.

واحدبخش ایزدپناه در ادامه گفت: تلاش کردیم در این سال‌ها هم رضایت مردم را جلب کنیم و هم کارفرما را؛ پل سنگان بر روی رودخانه باهوکلات یکی از شیرین‌ترین اتفاقاتی بود که  تا این لحظه کار کردم چون واقعا رفت و آمد برای مردم آن دست رودخانه هنگام کمترین بارندگی و سیل بسیار سخت بود و با سخت‌ترین شرایط با کمبود اعتبارات کار را رها نکردیم و به فضل پروردگار به اتمام رسید؛ حالا همین پل محل گذر روزانه صدها کامیون بار به مرز بین المللی ریمدان است البته ناگفته نماند مقداری از مطالبات ساخت پل هم مانده است و کارفرما به تعهد خویش متأسفانه عمل نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های موجود در بلوچستان نیازمند جوانان کارآفرین بلوچ است؛ توصیه‌ای که به جوانان دارم حتما در رشته های مهندسی و صنعت آموزش ببینند که نیازی ضروری در منطقه است.

 

  منصور کریمدادی