صفحه اینستاگرامی mohamad_balochzehi ویدئویی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ در کپشن این پست نوشته شده است: هر ساله با آغاز تابستان موارد بسیار بالایی از حمله گاندو به کودکان و نوجوانان بلوچ و قطع عضو این کودکان در مناطق مختلف بلوچستان در همین فصل گزارش می شود.
شاید در وهله نخست تمرکز حملات گاندوها به کودکان در تابستان اندکی ذهن شما را سوق دهد به آنجا که در این فصل بسیار گرم کودکان و نوجوانان بدلیل رهایی از گرمای طاقت فرسا برای آب تنی به برکه ها و رودخانه می روند.
اما این تنها یک روی ماجراست و ممکن است در فصول مختلف کودکان و نوجوانان برای آب تنی به همان برکه ها و رودخانه هایی بروند که ممکن است زیستگاه گاندو باشد اما کمتر گاندوها در فصول دیگر مورد هجوم گاندوها قرار می گیرند!
پس قضیه از چه قرار است؟ خدمت شما یاران جان عارضم از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور یعنی این بازه زمانی فصل تخم گذاری این موجود ترسناک اما خجالتی است.
گاندوها در این فصل برای صیانت از تخم ها و بچه های خود خوی تهاجمی می گیرند و در چنین زمانی بهتر است کودکان خود را از نزدیک شدن به رودخانه ها و زیستگاههای گاندو یا تمساح پوزه کوتاه باز بداریم.
ما نیز معتقد هستیم دسترسی به امکانات و زیرساخت های لازم رفاهی و روستایی برای روستاها از طریق دولت یک ضرورت است و حقوق اساسی اما نمی شود برای جلوگیری از حمله گاندوها به کودکان این موجودات را از زیستگاه و خانه اصلی شان بیرون راند.
بهتر است برای کاستن از مخاطرات حمله گاندو به کودکان محیط زیست یا با فنس کشی و مجزا ساختن آب مصرفی انسان و حیوان یعنی محل استحمام و بازی کودکان در فصل تابستان از تبعات این حملات بکاهد.
همچنین یا برای خانواده هایی که میزبان گاندوها هستند آب مصرفی لازم شرب و استحمام و شستشو در نظر گرفته شود تا مردم ناچار نشوند به رودخانه ها و برکه ها مراجعه کنند.