تیم خبری بانوان و زنان پایگاه اطلاع رسانی میار جل در ادامه گفت‌‌وگوهای خود با بانوان تاثیرگذار بلوچستان، به سراغ یک آشپز معروف در قلب چابهار رفته است که با وجود آشپزخانه محلی کوچک اش، با غذاهایش هوش از سر هر رهگذری برده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ مشارکت فزاینده زنان در بازار کار و گسترش اشتغال آنان در سراسر جهان یکی از موضوعات مهمی است که علی الخصوص در بلوچستان با توجه به وضعیت موجود باید به آن پرداخته شود، آن هم در حالی که میزان اشتغال زنان در بازار کار، از گذشته تا اکنون به اندازه امروز نبوده است. 
افزایش اشتغال زنان به کاهش فقر و رشد اقتصادی جامعه نیز یاری می رساند، زنان از شکاف های جنسیتی در جامعه و بازار کار گله مند هستند، امروزه غذاهای فست فودی و پیتزا فروشی ها با رنگ و طعم تندشان خیابان های چابهار را تصرف کرده اند، جاذبه این نوع غذافروشی ها به حدی است که تازه کاران کسب و کار اولین چیزی که به ذهن شان می رسد راه انداختن یک رستوران فست فودی است. 
با این حال چند وقتی است که میان این بازار و کسب و کار خوشمزه، آشپزخانه های پخت غذاهای خانگی نیز سر بیرون آورده اند، که بلوچستان نیز سرآمد این نوع پخت و پز و بازار است، حالا وقت آن است که مردم به جای خوردن یک غذای سنگین و پر کالری فست فودی، دست پخت های خانگی بخورند؛ اگر شما هم علاقه مند به غذاهای خانگی هستید، باید سری به خیابان نور، کوچه نور ششم بزنید. 
در ادامه با صاحب این آشپزخانه محلی مصاحبه ای ترتیب داده ایم که این روزها حسابی سرش شلوغ است و صف مردم در جلوی آشپزخانه اش شاید شما را از خرید غذا از او منصرف کند، با این حال پیشنهاد می کنیم حتما طعم غذای خانگی او را بچشید. 
لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
خیرالنساء تاجیانی معروف به گل بی بی، 50 سال سن دارم، حدود هشت سال است دم خانه ام بساط غذای خانگی ذغالی را راه اندازی کرده ام و با این که اوایل مشتری چندانی نداشتم اما خدا رو شکر در ادامه کارم گرفت و چهار سالی است که حسابی سرم شلوغ است. 
از آغاز کارتان به عنوان یک آشپز بگویید؟
آموزش آشپزی را برای اولین بار در آشپزخانه منزل خودم شروع کردم و برای اینکه بیکار نباشم، چون هنر دیگری جز آشپزی ندارم و این کار را با تشویق دخترم شروع کردم دستپخت خوبم به من کمک کرد تا زمان بیکاری خود را پر کنم. 
چطور شد که تصمیم گرفتی به اقتصاد خانواده خود کمک کنی؟
چون همسرم معتاد و بیکار بود و فرزندان برادرم که پدرشان فوت شده است، نزد من زندگی می کردند تصمیم گرفتم که با راه اندازی مشاغل خانگی به اقتصاد خانواده کمک کرده باشم، از طرفی هم بهترین کاری که استعداد و علاقه اش را دارم و در توان و تخصص من است تهیه غذا در منزل است، نتیجتاً با کمک دختر بزرگم به تهیه وسایل مورد نیاز برای تهیه غذا آن هم در حجم اندک، مانند فلافل خانگی، پکوره، سنبوسه و بادنجان با مخلوط آرد پکوره و سیب زمینی پرداختم، به همین منوال چند مدتی گذشت و مشغول به پخت و پز شدم چون سر خیابان پخت و پز انجام می شد، جذب مشتری سخت نبود استقبال مردم نیز خیلی خوب بود البته رضایت بهداشت را با رعایت موارد بهداشتی کامل جلب کرده بودم و همچنان با وجود شرایط کرونا نیز سفت و سخت موارد بهداشتی را رعایت می کنم. 
آیا این هنر می توانست بیشتر پیشرفت کند و در جایگاه بهتری قرار بگیرد؟
پیشرفت این صنعت خوب بوده و با کمک فرزندانم تلاش بسیاری برای بالا بردن کیفیت غذای سنتی و استاندارد انجام داده ام و با افتخار مدعی پیشگامی در این عرصه هستم، به امید و باور اینکه غذای سنتی بلوچی در ایران در جایگاهی بسیار بالاتر از امروزش قرار بگیرد و فرزندان مان برای فرهنگ بلوچ و هنر آشپزی بلوچی در آینده سخن داشته باشند و ارزش قائل شوند. 
هنر آشپزی تا چه اندازه و در چه حد در جذب گردشگری تاثیر می گذارد؟ 
غذای سنتی بلوچی از لحاظ طعم و ادویه بسیار خوشمزه تر از غذاهای دیگر است و تقریبا غذاهای ما به کشورهای هند، پاکستان و مکزیک نزدیک تر است، چون طعم و بوی خاصی در ادویه های بلوچی وجود دارد، توریست ها را نیز به خوبی به خود جذب می کند، جالب اینکه باید اشاره کنم که بعد از فست فودهای بلوچی، در میان خورشت ها به خصوص خورشت گوشت، تباهگ و خورشت ماهی بسیار پر طرفدار و خورشت کرایی نیز معروف ترین غذایی است که هر گردشگری در منطقه مکران زمین آن را امتحان کرده است. 
یک آرزو کنید؟
زنان بلوچ کمتر آرزو می کنند اما چون پرسیدید باید بگویم که هدف بزرگی دارم و آن هم این است که یک روز بتوانم بزرگترین آشپزخانه فعال در بلوچستان را داشته باشم. 
کلام آخر؟
بانوان بلوچ هنر شگفت انگیز خود را توسعه دهند تا عطر غذای بلوچی در سراسر جهان استشمام شود. 

خبرنگار: حنیفه دهقانی