مقصود دهمیری شاعر عاشقانه سرا و عارفان سرا است و به اشعار اجتماعی و مشکلات اجتماعی جامعه نیز می‌پردازد؛ او که دومین کتابش "خاک عشق" چاپ شده و به زودی عرضه می‌شود میهمان تیم خبری غرب بلوچستان میار جل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل؛ شاعر است و ذوق ادبی خود را از پدری شاعر به ارث برده است. مضمون اشعارش عاشقانه، اجتماعی و عارفانه است. مقصود دهمیری شاعر نام آشنای بلوچ که از اواخر سال ۱۳۸۸ وارد دنیای شعر و ادبیات شده، متولد شهرستان بمپور در غرب بلوچستان است.

این شاعر بلوچ دارای یک مجموعه شعر به نام " عسل بانوی من " است و این روزها درگیر چاپ کتاب دوم خود به نام خاک عشق است که کارهای اولیه چاپ آن انجام شده است و به زودی منتشر خواهد شد.

وی خود را یک شاعر عاشقانه سرا و عارفان سرا می داند و در این میان نیز دستی در اشعار اجتماعی و مشکلات اجتماعی جامعه دارد، معتقد است شعر و ادبیات زبان دوستی‌ها، اخوت و برادری است و آنچه که در دنیای هنر و ادبیات تاکنون در بلوچستان رخ داده  اتفاقاتی خوب و مثبت است و در دنیای شعر و ادبیات نقش انجمن‌های ادبی توانسته است نقش بسیار پررنگ و ارزشمند باشد که به واسطه آن پیشرفت‌های بسیار قابل توجهی در جامعه ادبی بلوچستان شکل گرفته است و انجمن ادبی گلتاک، پلیوار مهتاب  و انجمن ادبی ماهکان نیز گواه این ادعا هستند.

 

 

محمدیاسین جلال‌زهی