بعد میرجاوه و ریمدان، حالا سومین گذرگاه بین المللی ایران و پاکستان چهارشنبه افتتاح می‌شود تا ضمن توسعه پایدار مرزی، معیشت مرزنشیان بومی را تقویت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ گذرگاه مرزی پیشین در شرق بلوچستان سومین گذرگاه رسمی بین ایران و پاکستان در نقطه صفر مرزی منطقه پیشین و ردیگ بزودی افتتاح و به بهره برداری می‌رسد، پیش از این بلوچستان دارای دو گذرگاه بین المللی در شمال میرجاوه و در جنوب مرز ریمدان بود.

عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر، دلگان، سرباز، راسک، فنوج و بخش های آشار و لاشار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار میارجل گفت: ارتزاق معیشت زندگی مردمان این سامان صد در صد وابسته به مرز است اگر چنانچه مرز رونق بگیرد زندگی مردم رونق می گیرد، چرا که مردم بخش و شهر پیشین و کل شهرستان‌های همجوار امید به همین مرز پیشین داشتند و این امید تبدیل به واقعیت شده و رسمی شدن گذرگاه مرزی پیشین اقتصاد منطقه را رونق می‌بخشد.

وی گفت: خوشبختانه این موضوع یک موضوع بسیار خوبی است با رایزنی‌های که با وزارت امور خارجه، مجموعه وزارت کشور با تیم پاکستانی انجام دادند و با توجه به اینکه طرف پاکستانی رازی به این موضوع نبود، خوشبختانه با رایزنی و چانه زنی هایی که وزارت امور خارجه و فشارهایی که از جانب نهاد مجلس وارد شد، این امر تحقق پیدا کرد.

درخشان افزود: رسمی شدن مرز پیشین در سطح کلان اتفاق خیلی خوبی خواهد بود اما نگرانی در مورد کاهش سطح مبادلات تجاری بازارچه مرزی پیشین بعد از راه اندازی این پایانه مرزی برای مردم وجود دارد، از همین جا به مردم بخش پیشین اطمینان می‌دهم، بازارچه مرزی کما فی سابق فعالیت خودش را  ادامه خواهد داد و هیچ گونه  تداخلی در روند کار پایانه و بازارچه  بوجود نخواهد آمد، همچنین سعی می‌شود تا بازارچه  رونق بیشتری بگیرد.

 

منصور کریمدادی