تیم خبری بانوان و زنان پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل در ادامه گفت‌‌وگوهای خود با بانوان تاثیرگذار، فعال و نخبه بلوچستان به سراغ غزالبانو ملک‌زاده بانوی شاعر بلوچ رفتند که کتاب «دختری از جنس تنش» را درباره تنش‌های زندگی‌اش سروده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل دختران و زنان بلوچ دارای توانمندی و استعدادهای فراوانی هستند، استعدادهایی که اگر آنها را بشناسیم و در جهت پرورش آنها بر بیاییم می‌توانیم بلوچستانی لبریز از شعر و هنر و فرهنگ داشته باشیم؛ غزلبانو ملک زاده یکی از دختران با استعداد این سرزمین است که با کمک و حمایت‌های پدرش که یکی از شاعران مطرح استان است توانسته است در سنین پایین موفقیت هایی کسب کند و صاحب اثر شود.

 غزل بانو ملک زاده می‌گوید: به یاد دارم که از سنین پایین  پدرم در خانه راه می‌رفت و برایمان شعر می‌خواند و همین موضوع باعث شد تا من هم به سمت شعر کشیده شوم و از نه سالگی شعر بسرایم. 

وی می‌افزاید: دختری از جنس تنش نام کتابی است که از من  به چاپ رسید و چاپ این کتاب در زمانی اتفاق افتاد که زندگی خانوادگی ما دچار تنش ها و چالش هایی شد. در پایان غزل بانو به هم سن و سالان خود و به ویژه دختران بلوچ توصیه کرد که برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند و هیچگاه دست از مطالعه و یادگیری نکشند.

 

 شیدا حسن زهی