تیم خبری بانوان و زنان پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل در ادامه گفت‌‌وگوهای خود با بانوان تاثیرگذار، فعال و نخبه بلوچستان به سراغ مهلا جوادی نویسنده رفتند که حالا در حال اتمام و به زیرچاپ بردن رمان سومش " بانوی بلوچستان" است.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ زنان بلوچ اثبات کرده‌اند که در هر زمینه‌ایی اگر  وظیفه‌ای به آنها محول شود می‌توانند به بهترین و با کیفیت‌ترین شکل ممکن آن کار را به سرانجام برسانند.

مهلا جوادی از آن دست از بانوان پرتلاش و با استعدادی است که توانسته است فعالیت‌های مثمر ثمری در جامعه بلوچستان انجام دهد.  این بانوی بلوچ هم در زمینه نویسندگی و هم شاعری فعالیت دارد و توانسته است تالیفاتی به نام خود ثبت کند. مهلا جوادی در گفتگو با میارجل گفت که از دوران راهنمایی و دبیرستان وقتی توانستم انشاهای خوبی بنویسم پی به استعدادم در زمینه نویسندگی بردم و با تشویق معلمین خود سعی کردم این استعدادم را پرورش دهم.

 او افزود: هم اکنون صاحب دو رمان چاپ شده با نام های رسم عاشقی و دلداده هستم و مشغول نوشتن کتاب سومم به نام بانوی بلوچستان میباشم. این بانوی نویسنده عنوان کرد:از آنجایی که تعصبات در استان ما بیشتر از جاهای دیگر دیده می‌شود کار برای بانوان ما دشوارتر است و فرصت برای رشد و پرورش استعدادها نیز محدودتر است، بانوان توانمند بسیاری را در این استان سراغ دارم که بدلیل همین تعصبات نمی‌توانند فعالیت کنند.

وی در پایان اضافه کرد: از همه نویسندگانی که صدای من را می‌شنوند درخواست میکنم که در جلسات انجمن‌های ادبی شرکت کنند و سعی کنند استعداد خود را بشناسند و آن را پرورش دهند.

 

شیدا حسن‌زهی