سمیه میهن خواه کتابدار محلی شهر پلان است که با همت و تلاش خود توانسته 400 کودک را به عضویت کتابخانه خود در بیاورد؛ معتقد است دختران بلوچ کمتر رویا دارند و حضورشان در جامعه باید همچون توانایی‌هایشان فراگیر باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ سمیه میهن خواه کتابدار افتخاری شهرپلان از توابع شهرستان چابهار است که توانسته ظرف مدت 4 سال 1500 جلد کتاب به کمک انجمن حامی جمع آوري و در کتابخانه نگهداری کند.

 وی همچنین در این کتابخانه که از سوی انجمن حامی تاسیس و به بهره برداری رسیده است، 400 عضو به عضویت در آورده است. سمیه مهین خواه از بانوان بلوچ شهر پلان است که نه تنها در امر کتاب و کتابخانی یاریگر بچه‌ها بوده بلکه در حوزه گردشگری نیز فعالیت دارد و با احداث بوم گردی درشهر  پلان از مسافران و گردشگران استقبال می‌کند.

 او یک معلم است و می گوید: با علاقه و پشتکاری که داشتم و با حمایت خانواده‌ام توانستم اقدامات موثری برای جامعه انجام بدهم ،تدریس در کنار بچه‌ها و آموزش کتابخانی و نقاشی به من انرژی می‌دهد و از کار خودم لذت می‌برم.

وی افزود: تلاشم را گسترش دادم تا جائیکه توانستم از هیچ کوششی دریغ نکردم  و حالا هم با ارتباط، سایر دوستان از جاهای مختلف کشور برای آموزش به بچه‌های کتابخانه به ویژه بانوان و دختران بلوچ بصورت داوطلب به اینجا می‌آیند.

 

منصور کریمدادی