نماینده مردم جنوب بلوچستان در مجلس گفت: درحالی بخش مهمی از مردم جنوب بلوچستان هنوز آبرسانی نشدند که در حوزه خیران آب شاهد سنگ‌اندازی‌های جدی هستیم.

معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل اظهار داشت: خوشبختانه بعد از انقلاب خدمات بسیاری برای مردم بلوچستان و چابهار شده و اصلا قابل قیاس با پیش از انقلاب در آبرسانی، برقرسانی، طرح‌های توسعه‌ای و ....نیست.

وی افزود: هیچگاه منکر خدمات و تلاش‌های مخلصانه نیستیم اما متاسفانه هم‌چنان در حوزه‌هایی به ویژه حوزه آب و آبرسانی خلاهای جدی داریم؛ دو سد بزرگ که با تلاش‌های وزارت نیرو بهره‌برداری شدند اما حالا تبدیل به تشتک‌های آب شدند و عملیات آبرسانی و شبکه پایین دست این سدها معلوم نیست کی به طور کامل بهره‌برداری می‌شود.

نماینده مردم جنوب بلوچستان در مجلس تصریح کرد: با وجود آنکه بیشترین مشکلات ما در جنوب در حوزه آب است، شاهد سنگ‌اندازی‌های جدی جلوی پای خیران آب هستیم و من در این زمینه مستنداتی دیده‌ام و این درحالی است که وقتی ما بیشترین مشکل آب را داریم باید بیشترین استقبال را هم در حوزه خیرین آب از سوی مسئولان آبفا بینیم؛ مجموع این موضوعات را در نظر بگیریم می‌بینیم یک کم کاری تاریخی توسط وزارت نیرو در حوزه آب سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است.

سعیدی گفت: با بهره‌برداری از شبکه‌های پایین دست زیردان و پیشین بخش اصلی مشکلات آبرسانی منطقه چابهار و در کل جنوب بلوچستان برای همیشه مرتفع خواهد شد و انتظار  داریم سریعا این شبکه‌ها به طور کامل بهره‌برداری شود.