محمدجواد صادقی خبرنگار پیشکوست بلوچستان درباره ناامنی های اخیر موجود در چابهار یادداشتی برای میار جل نوشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل؛ محمد جواد صادقی نوشت: تا دیشب سه خبر نا گوار و تلخ در چابهار نوروز  ۱۴۰۰ را به کام شهروندان، مسافران و گردشگران تلخ کرده نا امنی‌هایی از جنس خشونت که تا کنون دو شهروند چابهاری را به کام مرگ فرستادند، آن هم بخاطر گوشی همراه نوشتن آن برای خانواده این عزیزان که جوان شان را به خاطر یک گوشی از دست داده اند، خیلی سخت است.

چابهار در پس شعارهای جذاب همچون ۱۰ مگاپورت دنیا، نخستین بندر اقیانوسی کشور، شهری که در آینده جایگزین شانگهای چین خواهد شد، تا دلت بخاد قطب داره قطب پتروشیمی، قطب فولاد، قطب گردشگری، اتصال دهنده آسیا به اروپا، مرکز ترانزیت و صادرات کالا به کشورهای آسیای میانه با این شعارهای جذاب قیمت همه چی از املاک و مستغلات گرفته تا مرغ و تخم مرغ همه چی رفته بالا.

چند روز پیش در قلب شهر چابهار مرکزی موسوم به بازار سیاه عملا پاتوق سارقین موبایل و ساقیان چنان دعوا و زد خوردی رخ داده بود که نیاز به قضاوت سلطان ساقیان که کدامیک جنسش از می ناب حافظ شیرازی بوده دارد.

شنیدن این صحبت های نا زیبای نا امنی برای شهری که همه آن را بهشت گردشگران می دانند آمال و آرزوهایشان را به یاس و نومیدی تبدیل می کند، حالا ما بیاییم صد بار بنویسیم #بلوچستان امن است هیچ تاثیری نخواهد داشت.

به اینکه رییس شورای تامین شهرستان چابهار فردی، جهادی، زحمت کش از بطن جامعه هیچ شکی نیست و نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی نیروی زیادی را صرف رفع این نا امنی می کنند هم هیچ شکی نیست ولی وقتی مردم آن را به صورت ملموس نمی بینند و هیچ قاتل بیرحمی دستگیر و به دست قانون سپرده نمی شود، برایشان سوالاتی و شبهاتی بی پاسخ همچنان باقی است.

از ریاست محترم شورای تامین شهرستان چابهار و سایر متولیان عاجزانه درخواست داریم امنیت را به چابهار برگردانند.