زهرا مینویی که حالا نمونه‌ای بارز از خودباوری بانوان بلوچ است از سال ۹۴وارد عرصه فعالیت‌های فرهنگی ، هنری و گردشگری شده است؛ در گپ و گفتی پای صحبت‌هایش نشستیم تا ببینیم بانوان بلوچ چگونه می‌توانند در جامعه حضوری فراگیر داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل؛ زهرا مینوی اهل ابتر ایرانشهر است و توانسته در 5 سال اخیر در کنار خانواده به فعالیت فرهنگی ،هنری و گردشگری در شهرهای مختلف بلوچستان نقش یک بانوی موفق بلوچ را ایفا کند.

می‌گوید: دختران بلوچ از توانمندی بالای برخودار هستند و خودباوری و  ایمان راسخ نمونه بارز از موفقیت های زنان و دختران بلوچ است؛ دانشگاه هم محل تحصل است و هم محل کسب مهارت اگر به توانمندی خودمان  ایمان داشته باشیم می‌توانیم بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی به کسب و کارهای کوچک دست پیدا کنیم و موفقیت های زیادی را در این مسیر حاصل خواهد شد.

وی در گفت‌وگویی با میار جل ادامه می‌دهد: متاسفانه یک سری از بانوان شغل موفق را فقط در حیطه اداری دولتی و...می‌بینند اما از نگاه من اینطور نیست؛ بلوچستان پر از ظرفیت‌های فراوانی است که به راحتی می‌توان برای پیشرفت خودتان و جامعه حرکتی نو انجام داد.

وی درادامه افزود: به خیّران و افرادی که با نگاه کمک به جامعه بلوچستان وارد می‌شوند توصیه‌ام این است که به کودکان و زنان بلوچستان کمک دستی ندهند ؛ برزگترین کمکی که می‌توانند انجام دهند این است که کارآفرینی کنند و از نیازهای اولیه که یک کارآفرین حمایت کنند.

منصور کریمدادی