چندی پیش در گزارشی به مشکل کولبران شهر پیشین پرداختیم حالا دوباره خبرنگار ما با درخواست‌های شهروندان این شهر به این منطقه مرزی رفته تا ببیند چگونه می‌شود در یک شهر 32 هزار نفری یک ماه کپسول گاز پیدا نشود؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میار جل؛ چندی پیش در این گزارش به مشکل کولبران شهر پیشین پرداختیم؛ حالا دوباره خبرنگار ما به این شهر اعزام شده تا از مصائب دیگر مردم بگوید.

مردم شهر پیشین بیش از یک ماه است که گاز ندارند و برای تهیه یک سیلندر گاز باید طی مسافتی به  شهرهای اطراف دشتیاری، قصرقند، نیکشهر و... بروند. این در حالیست که روزانه 7 الی 8 تانکر گاز مایع از بازارچه مرزی پیشین به کشور پاکستان صادر می شود.

تعدادی از شهروندان پیشینی در یک گفت و گوی ویدیویی به خبرنگار میارجل گفتند: بیش از یک ماه است که در پیشین گاز نداریم و به ناچار از هیزم استفاده می‌کنیم و متاسفانه دیگر هیزم هم جوابگو جمعیت ۳۲هزاری پیشین نیست و از طرفی  منابع طبیعی هم اجازه نمی‌دهد طبیعت را تخریب کنیم چون هیزمی وجود ندارد باید درختان سبز را قطع کنیم تا چند روزی خشک شوند و آنرا تبدیل به هیزم کنیم.

مردم می‌گویند: مسئولی  در این زمینه پاسخگوی ما شهروندان نیست؛ بیش از صدجلسه با بخشداری و فرمانداری گرفته شده، متاسفانه کسی در این مورد پاسخ قانع کننده‌ای نمی دهد. فقط مسئولین مردم را به صبر فرامی خوانند، آیا می‌شود  یک ماه بدون گاز صبرکرد. ی

یک فرد مطلع در  صادرات  گاز مایع به کشور پاکستان نیز به خبرنگار میارجل می گوید : صادرات گاز به کشور پاکستان از تمام بازارچه های مرزی در حال جریان است و بازارچه مرزی پیشین هم جز بازارچه های سیستان و بلوچستان است و این گاز از طریق بورس و با قیمت صادراتی خریداری می‌شود و نبود گاز در شهر پیشین مربوط به جایگاه دار و مسئولین محلی هستند که در این امر باید پاسخگوی مردم باشند.

روایت ویدئویی میار جل و صحبت‌های مردم از نگاه شما می گذرد.

منصور کریمدادی