مدرسه‌ای در بخش تلنگ شهرستان قصرقند که بخش مهمی از دانش آموزان این بخش را در ابتدایی و متوسطه اول پوشش می‌دهد تقریبا 10 سال است به‌خاطر یک طوفان خراب شده و هنوز بازسازی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی میار جل؛ بدون شک آموزش و پرورش مهم‌ترین ارگان برای پیشرفت یک ملت است. اگر آموزش درست باشد، فرهنگ درست می شود و مردم آگاه تر می شوند؛ هر کس حقوق خود را می شناسد و برای گرفتن حق خود تلاش می کند؛ می تواند صدای محرومیت و مظلومیت خود را به گوش همگان برساند؛ می تواند با قلم و زبان از کمبودهای خود سخن بگوید.

بر همگان واضح است که استان سیستان و بلوچستان از مناطق محروم کشور است؛ هم لحاظ زیرساخت ها و فضای آموزشی و هم از دیگر نیازها محروم است. داشتن مدرسه خوب حق هر دانش‌اموز ایرانی است و تحصیل در مدرسه مجهز آرزوی هر دانش‌آموز است.

مدرسه‌ای که در فیلم مشاهده می‌کنید مدرسه‌ای در بخش تلنگ شهرستان قصرقند است که تقریبا ۱۰سال است بر اثر طوفان تخریب شده.در این مدرسه در مقطع ابتدایی ۱۲۰دانش‌آموز  بصورت مختلط پسر و دختر و در دبیرستان دوره اول متوسطه ۱۰۰دانش‌آموز پسر مشغول به تحصیل است.این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین مدرسه های بخش‌تلنگ است و اکنون می‌توان گفت که محروم‌ترین مدرسه بخش‌ است.

گزارش از وسیم هوت