معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: خط مسافری دریایی «چابهار-مسقط» دوباره راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میارجل، سیدحسن ابراهیمی اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده خط مسافری دریایی «چابهار- مسقط» پس از دو سال وقفه بار دیگر راه‌اندازی می‌شود.

معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این خط دریایی در دو سال اخیر متوقف شده بود اما از اواسط دی‌ماه‌ دوباره با کشتی‌های با ظرفیت ۲۴۰ نفر و حمل ۴۰ خودرو راه‌اندازی خواهد شد. این تصمیم در راستای استفاده از ظرفیت بندر چابهار در امر جابه‌جایی مسافر بین کشورهای همسایه است و موجب می‌شود مسافرت دریایی بین بندر چابهار و بنادر اطراف رونق گیرد.

وی تصریح کرد: اکنون بندر شهید کلانتری پنج پست اسکله دارد که چهار پست اسکله برای ارائه خدمات به شناورهای سنتی و اسکله شماره پنج مخصوص کشتی‌هایی با ظرفیت ۳۰ هزار تن است که می‌توانند در این بندر پهلوگیری کنند. بیشتر حجم ظرفیت بندر چابهار نه در بندر شهید کلانتری بلکه در بندر شهید بهشتی وجود دارد. در طرح توسعه بندر شهید بهشتی قرار است این بندر به بندر شهید کلانتری متصل شود تا شرایط تردد کشتی‌ها در بندر شهید کلانتری آسان شود.

ابراهیمی در مورد تاثیر افرایش نرخ بنزین بر حمل و نقل دریایی، گفت: سهمیه‌بندی بنزین بر نرخ تردد کشتی‌های بزرگ دیزلی تاثیری نداشت و تنها قایق‌های صیادی که از بنزین استفاده می‌کنند مشمول نرخ‌های جدید شدند که سازمان شیلات در طرحی در پی دیزلی کردن قایق‌های صیادی است.